با فعالیت های باشگاه چکاد بیشتر آشنا شوید

فعالیت کوهنوردی باشگاه چکاد از سال ۱۳۸۱ با شماره ثبت: ۲۰۸/۱۴۰۰/۱۲۷/ص به صورت رسمی با مجوز از سازمان ورزش و جوانان آغاز گردید.
در این سالها با کسب تجربه و اجرای برنامه در سطوح مختلف و با جلب اعتماد همنوردان ارزشمندان چکاد در مسیری هدایت شدیم که هر روز بیشتر از دیروز، علاقه مند شدیم با عشق و دانش، خدمات ویژه تری به اعضا خود ارائه دهیم.

باشگاه چکاد با حمایت و همراهی اعضا وفادار خود، مدرسه کوچکی شده است که تلاش دارد نگاه حرفه ای تر و اصولی تری به این ورزش داشته باشد و با وجود انگیزه و استعداد های درخشان؛ ایمان دارد که اراده و اشتیاق همنوردان، برای اهداف بزرگ کفایت میکند و مشتاق است تا کمک کند نام همراهان وفادار ،در سطوح عالی در عرصه کوهنوردی استان و بلکه ایران بدرخشد.

طی سالیان دراز، تعهد مدیریت در قبال عشق و علاقه همراهان چکاد با عملکرد صد در صد مسئولانه همراه بوده است که همین باعث جذب خیل عظیم کوهنوردان توانای استان شده است و برای صعود های ارزشمند و بلند در صدر لیست باشگاههای رسمی استان قرار گرفتیم.

صعود قله های بالای ۴۰۰۰ متر در طی سالها بسیار موفق و بصورت مستمر و پیاپی با صعود اکثریت اعضاء شرکت کننده در قله های دماوند، علم کوه، سبلان، هزار، تفتان و تمام صعود های طرح سیمرغ همراه بوده است.

همه صعود های سنگین با حضور مربیان و سرپرستان با تجربه و با رعایت اصول علمی کوهپیمائی صورت گرفته تا هم انگیزه و علاقه در همنوردان تقویت شود و هم صعود های بلند ، توام با ایمنی و سلامتی کامل اجرا شود.

صعود های یک روزه باشگاه با استقبال فراوان کوهنوردان و اضافه شدن خیل مشتاقان به جمع ما بصورت کاملا هدفمند سطح بندی شده است تا بتوانیم پاسخگوی اشتیاق همنوردان در هر سطح و با هر علاقه و انگیزه ای باشیم.

سطح بندی برنامه های کوهنوردی باعث میشود که افراد مبتدی با برنامه های سبک شروع کنند و بتدریج با تمرینات مداوم آمادگی جسمانی خود را بالا ببرند و از آسیب های احتمالی برنامه های سنگین در امان باشند و نیز برای افراد توانا با آمادگی جسمانی بالا برنامه هایی حرفه ای تر و سنگین تر برنامه ریزی شد، تا در روند ارتقا سطح کوهنوردی این عزیزان هم، کمک قابل توجهی کرده باشیم.

باشگاه چکاد مفتخر است که مجری برنامه های سنگین خط الراسی باشد و برای افراد حرفه ای پیمایش های خط الراسی را برنامه ریزی کرده است تا ضعف ارتفاع کم قله های استان را جبران کند.

چکاد مفتخر است که اولین بنیان گذار پیمایش های سنگین خط الراسی شبانه و صعود به قله های بلند استان بصورت شبانه باشد و آمار قابل توجهی از صعود های موفق شبانه در کارنامه خود دارد.

باشگاه آموزش به معنی افزایش درجه آگاهی همنوردان از علم نوین کوهنوردی، جهت بکارگیری در ورزش و ارتقاع سطح علمی کوهنوردی را در اهداف دراز مدت خود بعنوان یک اصل مهم و اساسی در سیاست اجرائی خود در نظر گرفته است.

به همین جهت دوره های رسمی آموزشی فدارسیون با هدف شناخت علائق و کشف استعداد های افراد در شاخه های کوهپیمائی، سنگ نوردی، اسکای رانینگ، غار نوردی، برف و یخ، برنامه ریزی شده تا اعضا پس از شرکت در این دوره ها و کسب تجربه کافی در راستای علاقه خود این رشته ورزشی را دنبال کنند.

در خصوص برنامه های طبیعت گردی ضمن اشتیاق باشگاه به فعال کردن پیمایش های هدفمند در طبیعت و آشنا کردن افراد مبتدی و علاقه مند با طبیعت زیبای استان؛ اعتقاد راسخ داریم که طبیعت گردی اولین مدرسه و پایه آموزش، رشد و نمو و کشف استعداد های کوهنوردی یک فرد هست و کوهنوردان آینده از بین طبیعت گردان به مراحل بالا راه پیدا میکنند.
پس تلاش داریم آموزش اولیه مبانی کوهنوردی را بصورت ساده و تفننی در تمام برنامه های طبیعت گردی داشته باشیم و افراد را بصورت نامحسوس و بدون دلزدگی و با مقررات سخت گیرانه به طرف برنامه های کوهنوردی سوق دهیم.

باشگاه چکاد ضمن بروزرسانی فعالیت های ارتباطی خود، اقدام به راه اندازی وبسایت جهت اطلاع رسانی برنامه ها و تولید محتوای آموزشی و نیز راه اندازی پرتال آموزشی اعضاء، گام بلندی در جهت ارتقاء و بهره وری سطح ارتباطات خود با مخاطبان کرده است.

جهت اطلاع و شرکت در برنامه ها ما را در شبکه های اجتماعی نیز دنبال کنید.

موسس باشگاه: سرکار خانم فیروزه حسن نژاد

مسئول کارگروه آموزش: جناب آقای رسول مقیم

مسئول روابط عمومی و فضای مجازی : سید محمدامین یاسینی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا